מק פרו - Mac Pro

מחשב-על יוקרתי

מק פרו

מק פרו הוא המחשב החזק ביותר בסדרת מחשבי המק הפופולארית של אפל. הוא הושק לראשונה באוגוסט 2006 על-מנת להחליף את סדרת ה-Power Mac, ובשנת 2013 שונתה צורתו לצורת הפחית הידועה שאנו מכירים היום. למעשה, מבחינה חיצונית מק פרו נשאר מאז בדיוק אותו הדבר. המוצר היוקרתי הזה של אפל מותאם בעיקר עבור אנשי מקצוע כמו עורכי וידאו, עורכים גרפיים שעורכים תמונות באיכות גבוהה, תכנון מודלים תלת-מימדיים וגם לעורכי מוזיקה וסאונד. 

מק פרו מגיע בשני דגמי בסיס, שאת שניהם ניתן להזמין להזמין משודרגים, וכמו כל שאר דגמי אפל מק (מלבד האיימק שניתן להרחיב לו את הזיכרון באופן ידני), לאחר הרכישה לא ניתן לשדרג אותם. מאחר שמדובר במוצרים לא זולים כלל ביחס למחשב, רצוי לדעת מראש איזה מפרט אנו רוצים ומה השימוש שאנו מתכוונים לעשות בו.

מעבד

מק פרו מגיע עם מעבד אינטל Xeon E5 עם 4 ליבות במהירות של 3.7GHz (טורבו עד 3.9GHz) ו-10MB L3 של זיכרון מטמון בדגם הבסיס הראשון, או מעבד אינטל Xeon E5 עם 6 ליבות במהירות של 3.5GHz (טורבו עד 3.9GHz) ו-12MB L3 של זיכרון מטמון בדגם הבסיס השני.

זיכרון

דגם בסיס ראשון: 12GB (3X4GB) 1866MHz DDR3 ECC

דגם בסיס שני: 16GB (4X4GB) 1866MHz DDR3 ECC

בשני הדגמים הזיכרון ניתן לשדרוג עד 64GB.

מק פרו תומך בשישה מסכי thunderbolt

גרפיקה

מק פרו מתעלה ביכולותיו על מחשב אחר, ובמיוחד בכל מה שקשור לגרפיקה. ביכולתו להתחבר לשישה מסכי Thunderbolt הפועלים ביחד בו-זמנית, או לחילופין עד שלושה מסכי 5K, מה שהופך אותו לסופר-מחשב, ואתכם כאנשי מקצוע לכל-יכולים. זאת בזכות שני מעבדי AMD FirePro D300 עם 2GB VRAM GDDR5 כל אחד בדגם הבסיס הראשון, או שני מעבדי AMD FirePro D500 עם 3GB VRAM GDDR5 כל אחד בדגם הבסיס השני. בשני הדגמים ניתן לשדרג את ההמעבדים ל-D500/D700.

אחסון

אפל יישרה קו עם כל מוצרי המחשוב שלה לגבי מה שקשור לאחסון, שנחשב לאיכותי ולמהיר ביותר בעולם, וכך גם עשתה עם מק פרו שמגיע עם 256GB של אחסון Flash, הניתן לשדרוג ל-512GB או ל-1TB. אחסון מבוסס Flash מהיר בהרבה מאחסון SATA רגיל משום שאינו מכיל בתוכו חלקים נעים, ולכן הוא גם עמיד יותר בפני מכות ומחזיק מעמד זמן רב יותר. 

חיבורים והרחבות

4 כניסות USB 3.0

6 כניסות Thunderbolt2

שתי כניסות Gigabit Ethernet לחיבור אינטרנט קווי

כניסת HDMI 1.4