אם אהבתם את המאמר אתם מוזמנים לשתף

מקבוק אייר - סקירה ומידע על הדגמים

Early 2016

עדכון אחרון: 14.11.2016

בסדרה החדשה שהוציאה אפל באפריל 2016, לא היה שינוי ניכר מלבד העובדה שלא ניתן יותר להזמין את דגמי המקבוק אייר 13 בגרסה של 4GB זיכרון. זאת אומרת שהמינימום והמקסימום למקבוק אייר 13 הינו 8GB, נכון להיום.

מקבוק אייר 11 אינו זמין יותר לרכישה.

 


 Early 2015

מקבוק אייר מציג חיי סוללה ארוכים במיוחד ביחס למתחרים באותה קטגוריה

הקדמה כללית

אפשר לומר שמקבוק אייר די הכריח את המתחרים שלו ליצור רמה חדשה של לפטופים, אבל עושה רושם שהמחשב המכובד והנוח להפליא הזה קיבל קצת פחות אהבה מחברת אפל בשנים האחרונות. למרות שהדגמים המאוחרים של אייר מצויידים היטב במעבד דור חמישי של אינטל ואיחסון פלאש מהיר ביותר, עדיין אינם מקבלים מסך רטינה כמו לכל מחשב נייד אחר של אפל, אינם זוכים למעטפת שעוצבה מחדש, וגם לא לפיצ'רים מדליקים אחרים כמו Force TrackPad. למרות הכל, בשביל המחיר שלו, מקבוק אייר הוא אחד הניידים המוצלחים בעולם בזכות השילוב המושלם של סוללה ארוכת חיים שיכולה להחזיק אתכם מול המסך 14 שעות רצופות ביחד עם ביצועים של מחשב קצה מהיר שמסוגל לעשות כמעט הכל.

מה חדש?

בעיקר מה שבפנים. אייר מכיל עכשיו מעבד אינטל-קור i5 דור חמישי Broadwell, מעבד גרפי Intel HD Graphics 6000 וחיבור Thunderbolt 2. איחסון הפלאש המשודרג מבטיח ביצועים כפולים מהדור הקודם של מקבוק אייר.

מה נשאר אותו הדבר?

הניראות החיצונית. חברת אפל כנראה עיצבה את המקבוק אייר שלה באופן מושלם, כל כך מושלם שאנחנו רואים את אותה המעטפת משנת 2010. מבלי להחשיב את הכניסות, מעטפת האלומיניום של האייר לא השתנתה כבר חמש שנים. אז הנה לנו ציפייה לדור הבא – בואו נקווה שבאפל יאפשרו לנו לפחות לבחור את הצבע, כמו שעשו עם המקבוק 12 (אפור חלל, כסף, זהב וורוד-זהוב).

המון חיבורים

בצידיי המקבוק אייר אנחנו נמצא המון כניסות: חיבור Thunderbolt 2, שתי כניסות USB 3.0, כניסה לכרטיס SD, וכמובן חיבור MagSafe 2 המשמש לטעינת הסוללה - רעיון גאוני בפני עצמו.

חיי סוללה ארוכים במיוחד

חיי הסוללה של מקבוק אייר בדורות האחרונים היו מרשימים, ומודל 2015 אינו שונה בעניין זה. הדגמים המוצלחים של לנובו ThinkPad T450s ו-X250, וטושיבה Z20t הם היחידים המסוגלים להתמוד מול האייר בפרמטר הזה. Air 13 מחזיק 14 שעות רצופות, שעתיים יותר מהשיא הקודם של אפל שנקבע ע"י מקבוק אייר 13 של שנה שעברה (12:20) ו-6 שעות יותר טוב מהממוצע של כלל המחשבים הניידים (8:05). הסוללה של אייר 11 לעומת זאת מחזיקה כ-9 שעות.

מקבוק אייר 13

איחסון פלאש מהיר

128GB PCIe מבוסס פלאש. אחסון זה הוא בכמה רמות יותר טוב ממה שמציעים המתחרים. הוא מעתיק 4.97GB של קיבצי מולטימדיה בקצב של 358.4 מגה לשנייה – מהיר פי 2 מקודמו, ואף יותר מזה מול יוגה 3 Pro של לנובו (175MBps) ומול 154.2MBps של אסוס UX305, הנחשבים למהירים במיוחד.

מקבוק אייר vs המקבוק החדש (מקבוק 12)

במונחים של נוחיות, מקבוק 12 שוקל כמעט חצי קילו פחות מהאייר 13. למקבוק החדש גם יש מסך אמנם קטן יותר, אבל הרבה יותר חד (רטינה) שמציג רזולוצייה 2304X1440 מדהימה. המסך לא רק בהיר יותר, הוא גם מראה יותר צבעים. לעומת זאת, האייר מתעלה על המקבוק החדש כשזה מדובר בביצועים ובסיבולת. המעבד של האייר (Core i5 – בדגם הבסיס) גובר על ה- Core M של המקבוק החדש בכל היבט, ולא שכחנו את זיכרון הפלאש שמהיר בהרבה מזה של מקבוק 12. חיי הסוללה של האייר כפי שהזכרנו קודם הם בלתי מנוצחים, וגם כאן גוברים על מקבוק 12 בהבדל של 5 שעות. הכי חשוב, למקבוק החדש יש רק חיבור אחד (USB-C) לכן תצטרכו לקנות מתאמים אם תרצו לטעון את הסוללה ולחבר חומרה כמו כונן חיצוני באותו זמן. 

 הכניסות והחיבורים במקבוק אייר

לסיכום

מקבוק אייר 2015 עבר שידרוג טוב מאוד לעומת קודמו מהשנה שקדמה לה. אתם תקבלו ביצועים טובים יותר וחיי סוללה ארוכים יותר, במחיר טוב מאוד. גם למדנו לאהוב את המקלדת ואת משטח השליטה המדוייק, למרות החסך ב- ForcePad. לעומת זאת, מגיע לנו לקבל אוברול למעטפת ומסך חד יותר וצבעוני יותר. 

אם אהבתם את המאמר אתם מוזמנים לשתף