אם אהבתם את המאמר אתם מוזמנים לשתף

סקירה: Microsoft Surface Book

הלפטופ הראשון והמדהים של מיקרוסופט, שמתפקד מצויין גם כטאבלט

מחשב נייד Surface Book

סרפס בוק הושק באוסטרליה ב-12 לנובמבר 2015. בזמן הקצר בה החלה לייצר חומרה, מיקרוסופט נהייתה פורצת דרך בתחום המכשירים המריצים מערכת Windows. הכל החל בהבטחה הנשגבת שסדרת הטאבלטים, הסרפס שלה, תוכל להחליף את המחשבים הניידים שלכם. כולנו היינו קצת סקפטיים לגבי זה לפני 3 שנים, אך לאחר שנגלו לפנינו יכולותיו של סרפס פרו 3, נראה שמיקרוסופט פיצחה כמעט לגמרי את הנוסחה, והראתה ליצרני מחשב ותיקים איך צריכים לעשות את זה.

כעת, מיקרוסופט מציגה את הסרפס בוק כ"לפטופ האולטימטיבי". כמו הטאבלטים של סרפס לפניו, הלפטופ הזה מציג מהפך מיוחד בתחום הניידים, שכמותו לא נראה כבר הרבה זמן. בין יחס המימדים 3:2 (aspect ratio) לגודל המסך (13.5"), אין עוד מחשב נייד עלי-אדמות כמו סרפס בוק, ואז, עם נגיעת כפתור ומשיכה קלה, הוא נהפך לטאבלט.

עיצוב ומידות

מיקרוסופט לא חסכה באף פרט כשמדובר בעיצוב, החל מציר המקלדת שמעוצב כמו נחש, המראה הדק, ועד לצבע הכסוף, מכל מבט נראה שמדובר במכשיר שהגיע אלינו היישר מהעתיד הרחוק. המסך המדהים בגודל 13.5 אינץ' מספק רזולוציה מרשימה של 3000X2000 פיקסלים, והתמונות מוצגות עליו באיכות מאוד גבוהה שלא תאכזב אפילו את המקצוענים ביותר. כאשר הוא סגור, עוביו של סרפס בוק מתחיל ב-1.3 ס"מ בחלקו הקדמי, ועד ל-2.2 ס"מ בחלקו האחורי, ומשקלו 1.4 ק"ג בגרסת ה-non GPU, ובגרסה המשודרגת 1.6 ק"ג. לשם השוואה – עוביו של מקבוק פרו 13 הוא 1.8 ס"מ ומשקלו 1.58 ק"ג. המקלדת נוחה במיוחד והמקשים בעלי תאורת LED אחורית, כך שאפשר להקליד גם בתנאי תאורה פחות נוחים.

Surface Book והעט החכם Surface Pen

מפרט טכני

נתחיל דווקא בסוללות, אחת במסך ואחת במקלדת. כאשר המסך מחובר למקלדת סרפס בוק מספק זמן עבודה של כ-12 שעות, וכאשר מנתקים את המסך ועובדים כטאבלט, הסוללה תחזיק כ-3 שעות של עבודה. ניתן להזמין את הסרפס בוק עם כמה מפרטים שונים:

מעבד: Intel Core i5, ניתן להזמין i7 משודרג.
זיכרון: 8GB RAM, אפשר לשדרג ל-16GB.
נפח איחסון: 128GB עד 512GB של איחסון Flash.
מערכת הפעלה:  Windwos 10
כרטיס מסך: Nvidia חזק במיוחד, יש גם דגמי Dual Graghics.

לכל המערכת המצויינת הזאת מצטרף גם עט Stylus חכם איתו אפשר לצייר, לכתוב ולמחוק. העט האלקטרוני יכול לשמש אתכם באפליקציות רבות, וכשתסיימו ניתן לתלות אותו בצד המסך בצורה נוחה ואלגנטית.

רענון - Performance Base

בשנה שעברה (2016) ריעננה מיקרוסופט את ליין הסרפס בוק שלה, והאריכה לו את השם ל-Microsoft Surface Book with Performance Base. בין החידושים נוכחנו לראות שהחברה שיפרה את המצלמות הקדמית והאחורית, את חיי הסוללה מ-12 שעות ל-16 שעות, והכרטיס הגרפי שודרג משמעותית: משילוב של כרטיסי Intel HD graphics ביחד עם NVIDIA GeForce graphics, עברה מיקרוסופט בדגמי ה- Performance Base לכרטיס NVIDIA GeForce GTX 965M משופר עם 2GB זיכרון.

הבדל נוסף בין דגמי 2015 לדגמי 2016 הוא שב-Performance Base הורידה מיקרוסופט את האפשרות ל-128GB, וניתן לרכוש את המחשב עם זיכרון SSD בנפחים 256GB, 512GB או 1TB. 

דגמי סרפס בוק שלאחר הריענון

לסיכום

סרפס בוק הוא לפטופ שיכול לשמש אתכם פעמיים, כלפטופ וכטאבלט. המחשב הנייד הזה מדהים והוא מסמל עוד שלב בהתפתחות הטכנולוגית וללא ספק מקפיץ את מיקרוסופט למקומות שרצתה להיות בהם הרבה זמן, עכשיו כשיש מחשב נייד בשורותיה.

אם אהבתם את המאמר אתם מוזמנים לשתף